Kodulehe loomine täislahendusena

Kodulehe loomine võib olla väljakutse.

Teostame terviklahendusi, mis teevad soovitud lõpptulemuseni – külastuste kasvuni ja väärtuslike tasuta päringuteni jõudmise lihtsaks.

Sina saad kodulehe, mis tuleb otsingus välja parimal võimalikul viisil.

Täislahenduses sisaldub veebilehe ja sisu loomine, SEO optimeerimine ja haldus.

 

Meie vaated ühtivad, kui pigem nõustud, et veebileht peab:

  • esitlema Sinu või Sinu ettevõtte tugevusi;
  • toimima eraldi turunduskanalina, mis ei sõltu ainult makstud reklaamist;
  • lõpptulemusena olema klientidele hästi leitav;
  • julgustama lehele jõudnud külastajat päringut esitama;
  • olema kergelt hallatav, et iga pisimuudatuse korral ei oleks tarvis kaasata arendajat.

 

Kodulehe loomise protsess on reeglina järgmine

Alustuseks kohtume.

Vestleme Sinu soovidest, kodulehe kaudu pakutavast teenusest ja soovitud klientidest.

Nii saan ülevaate kõigest olulisest, mida koduleht ja kodulehe erinevatel lehtel edastatav sisu peab toetama. Mõtlen parima tulemuse saavutamiseks kaasa.

Samuti vaatame koos üle mõned veebilehed, mille kujundus või muu omadus Sulle meeldib. Saan aimu, mis suunas kujundust planeerida.

Seejärel lepime täpsemalt kokku tehtavates töödes ja teistes vajalikes tingimustes.

 

Edasine tööde käik – enne sisu, siis vorm

Alustan alati analüüsitöödest ja sisu planeerimisest, sest otsingus leitakse veebilehed üles neil oleva sisu, mitte lehe visuaali tõttu. Samuti on sisuloome ajaliselt praktiliselt alati töömahukam kui veebilehe tehniline teostus.

 

Serveriteenuse pakkuja valimine

Saan uue kodulehe majutamisele pakkuda “letihinnast” soodsamat hinda. Vajadusel juhendan ka veebiaadressi ehk domeeni otsimisel.

 

Märksõnade ja konkurentide analüüs ja sisu planeerimine

Teen algul selgeks märksõnad, millega otsivad huvilised internetist kodulehel pakutavat toodet-teenust tegelikult.

Märksõnade alusel on selge, kuidas ja missugusel moel planeerida sisuloomet.

Sisuloome tähendab siinkohal tekstilise sisuga lehtede planeerimist ning kirjutamist-toimetamist.

 

Sisu loomine

Kuigi tihti keskendutakse veebilehte tellides visuaalile – värvilahendustele ja toonidele, tulevad veebilehed otsingus esile kas lehe autoriteeti või äsjavalminud lehtede puhul ennekõike neile loodud tekstilise sisu tõttu.

Seetõttu on ülimalt oluline uue lehega otsingust tulemusi soovides panustada ennekõike sisu planeerimisele ning kirjutamisele.

Sina kui tellija võid otsustada enamiku sisutekste ise kirjutada. Sel juhul aitan konsultatsiooni ja otsingumootoritele toimetamisega. Saan ka aidata täieliku sisuloomega ise, algusest lõpuni ja enamikes valdkondades.

 

Kodulehe kujunduse planeerimine

Parimate praktikate kohaselt järgneb kujundus sisule – sest keeruline on panna lukku esimesena kujundus, ning seejärel hakata sinna teksti sobitama. Teeme koos edasised otsused kujunduse osas enne teostamist.

 

Vajadusel kodulehele mitmekeelsuse seadistamine ja täiendavad sisutööd

Mitmekeelne leht eeldab reeglina ka märksõnade analüüsi teises keeles ja ühes keeles olemas oleva sisu tõlkimist teise keelde.

 

Veebilehe teostus

Senised mõtted ja loodud sisu saavad siinkohal vormilise kuju.

 

Tekstide toimetamine ja optimeerimine

Ülevaade märksõnadest ja sisu loomine on pool vajalikust tööst. Teine pool on loodud sisu otsingumootorite mõistes toimetada, luues nii parimad eeltingimused otsingus esile tõusmiseks.

 

Vajadusel logo kujundamine ja lehele minevate fotode töötlemine

Saan aidata vajalike kujundustöödega. Samuti vajavad kodulehele minevad fotod optimeerimist ning sobivasse mõõtu sättimist.

 

Koduleht on valmis avaldamiseks

Peale viimase lihvi andmist on leht valmis maailmale näitamiseks.

 

Google Analyticsi seadistamine

Nii lehesisene seadistus, kui konto enda seadistamine. Analyticsi abiga on olemas selge ülevaade kodulehe külastatavusest, ning tekib alus tulemuste mõõtmiseks.

 

Google Search Console seadistamine

Google Search Console on teine oluline Google'i tööriist, mis annab Analyticsit täiendava ülevaate veebilehe leitavusest Google'is.

 

Kodulehe kasutuskoolitus ja üle andmine

Olemasoleva sisu toimetamine ja uue sisu lisamine on valminud lehel lihtne. Aitan kodulehe haldusliidest kasutama õppida. Nii oskad kodulehega ka ise edasi toimetada.

Selgitan lehe kasutuskoolituse käigus ka edasiseks sisuturunduseks vajalikke tegevusi, et kodulehe külastatavus suureneks. Et lehele jõuaksid just soovitud kliendid, kes otsivad lisainfot.

 

Mis saab edasi?

Äsja valminud veebilehel on lehesisene SEO tehtud. Koostöö võib jätkuda kõigi lisanduvate teenustega, mida pakun ka juba olemasolevatele veebilehtedele.

 

Google AdWords reklaamide seadistamine ja haldus

Uhiuus ja optimeeritud veebileht tuleb otsingus hästi esile 3-6 kuu jooksul.

“Hästi esile” tähendab, et leht jõuab oluliste märksõnadega Google'i esilehele ja lehe leitavus otsingutulemuste esilehel tagab soovitud tasuta külastuste kasvu. Siis laekuvad lehe kaudu ka soovitud ja väärtuslikud tasuta päringud.

Koduleht saab koheselt Google'i otsingus leitavaks Google AdWords reklaamidega. Täpselt seadistatud ja kõrge kvaliteedihinnanguga reklaamid tagavad kuni 50% säästu reklaamikuludelt.

 

Täiendav sisuloome ja -haldus

Saan aidata uute blogipostituste loomisega kokku lepitud mahus – enamasti igakuiselt. Nii saab valminud veebileht leitavaks veelgi rohkemate otsingutega.

Lisaboonusena aitab paljude sisuliste lehtedega veebileht ise lahendada ka sotsiaalmeedia haldamisega kaasnevat probleemi: “Millest Facebooki täna kirjutada?”

Lihtsam ja mugavam variant Facebooki uute sisuliste postituste kirjutamise asemel on jagada sotsiaalmeedias edasi lehel olevat infot koos lühikese kommentaariga.

Lehel olevat sisu saab ja tulekski jagada korduvalt, sest Facebooki tasuta postituste levi on alla 5% lehe jälgijaskonnast.

 

Lehevälise SEO plaani koostamine

Uus valminud koduleht tuleb otsingus ise esile (jõuab Google'i esilehele) ainult harval juhul, kui konkurendid selles valdkonnas ei panusta SEO töödele.

Kiiremini esile tulemiseks, või vähegi konkurentsitihedas valdkonnas esile tulemiseks vajab koduleht leheväliseid SEO töid.

 

Sisuturundus ja lehevälise SEO haldus

Sisuturundus ja lehevälised SEO tööd aitavad kodulehel võimalikult kiiresti otsingus esile tulla, suurendades lehele jõudvate klientide arvu.

 

Võta julgelt ühendust kodulehe tegemise lehelt, kui mõtled uue veebilehe teostamisele ja soovid seda otsingus hästi leitavana näha.